Vishay/Dale TNPW2010887KBETF
TNPW2010887KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010887KBETF
Brief Description
RES SMD 887K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010887KBETF.pdf
Availability of TNPW2010887KBETF
QUANTITY
TNPW2010887KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010887KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010887KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010887KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010887KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010887KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010887KBETF
CONN RECEPT 18POS 3MM DUAL ROW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 160W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
MODULE DDR3-1333 2GB 204-SODIMM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 284 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf