Vishay/Dale TNPW2010887RBETF
TNPW2010887RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010887RBETF
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010887RBETF.pdf
Availability of TNPW2010887RBETF
QUANTITY
TNPW2010887RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010887RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010887RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010887RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010887RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010887RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010887RBETF
MINIGRABBER/BANA PLUG 36" GREEN datasheet.pdf
IC ARM9 MCU 180MHZ 180-TFBGA datasheet.pdf
RACK ADAPTS 19 TO 24" BEIGE 1U datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 18A TO263 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 720MA 576 MOHM datasheet.pdf