Vishay/Dale TNPW20108K20BEEY
TNPW20108K20BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20108K20BEEY
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20108K20BEEY.pdf
Availability of TNPW20108K20BEEY
QUANTITY
TNPW20108K20BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20108K20BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20108K20BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20108K20BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20108K20BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20108K20BEEY Details Description
Related parts for TNPW20108K20BEEY
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR R/A datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 640MA 120 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT AUTOMOTIVE 100LQFP datasheet.pdf
RES 768 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf