Vishay/Dale TNPW2010976RBEEF
TNPW2010976RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010976RBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010976RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010976RBEEF
QUANTITY
TNPW2010976RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010976RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010976RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010976RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010976RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010976RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010976RBEEF
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ 14SO datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 3.8UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 240PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 30COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 40A TO247AC datasheet.pdf