Vishay/Dale TNPW2010976RBEEF
TNPW2010976RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010976RBEEF
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010976RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010976RBEEF
QUANTITY
TNPW2010976RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010976RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010976RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010976RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010976RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010976RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010976RBEEF
IC ACCELER 120G SNGL-AXIS 8CLCC datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT23-5 datasheet.pdf
MOD INSERT 1/3SIZE 2PORT WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" GOLD datasheet.pdf