Vishay/Dale TNPW2010976RBEEY
TNPW2010976RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010976RBEEY
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010976RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010976RBEEY
QUANTITY
TNPW2010976RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010976RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010976RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010976RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010976RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010976RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010976RBEEY
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED TINTED datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 63.66K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 127MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FUSE MODULE datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf