Vishay/Dale TNPW201097R6BEEF
TNPW201097R6BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201097R6BEEF
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201097R6BEEF.pdf
Availability of TNPW201097R6BEEF
QUANTITY
TNPW201097R6BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201097R6BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201097R6BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201097R6BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201097R6BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201097R6BEEF Details Description
Related parts for TNPW201097R6BEEF
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 6SON datasheet.pdf
THERMOCOUPLE CABLE datasheet.pdf
HEXASHIELD ADAPTOR datasheet.pdf
ER 4C 4#4 SKT PLUG datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 2-6PF 100V SMD datasheet.pdf