Vishay/Dale TNPW20109K09BETF
TNPW20109K09BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20109K09BETF
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20109K09BETF.pdf
Availability of TNPW20109K09BETF
QUANTITY
TNPW20109K09BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20109K09BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20109K09BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20109K09BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20109K09BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20109K09BETF Details Description
Related parts for TNPW20109K09BETF
LED 5MM VERT HIEFF DIFF YEL PCMT datasheet.pdf
CONN SPRING 40POS SNGL .410 SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
IC I2C MUX 2CH 8-XSON datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.05% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf