Vishay/Dale TNPW2512105RFETG
TNPW2512105RFETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512105RFETG
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512105RFETG.pdf
Availability of TNPW2512105RFETG
QUANTITY
TNPW2512105RFETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512105RFETG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512105RFETG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512105RFETG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512105RFETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512105RFETG Details Description
Related parts for TNPW2512105RFETG
IC REG LDO 1.15V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
IC VOLT-LEVEL TRANSLATOR 8-DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 24POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 47MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HALL EFF THUMBWHEEL BLK MALE HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BEARING PLATE datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf