Vishay/Dale TNPW2512113KBETG
TNPW2512113KBETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512113KBETG
Brief Description
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512113KBETG.pdf
Availability of TNPW2512113KBETG
QUANTITY
TNPW2512113KBETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512113KBETG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512113KBETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512113KBETG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512113KBETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512113KBETG Details Description
Related parts for TNPW2512113KBETG
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 31MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 33K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf