Vishay/Dale TNPW2512120KBEEY
TNPW2512120KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512120KBEEY
Brief Description
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512120KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512120KBEEY
QUANTITY
TNPW2512120KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512120KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512120KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512120KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512120KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512120KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512120KBEEY
FIXED IND 56UH 1.38A 150 MOHM datasheet.pdf
IC REG BOOST SEPIC ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 16POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 33POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN CAP HSNG 2POS UMNL BLACK datasheet.pdf
DUAL-TASK,HIGH SPEED,2CAMERA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MICRO 100 F 24" RBW FLOAT datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf