Vishay/Dale TNPW2512133KBEEY
TNPW2512133KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512133KBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512133KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512133KBEEY
QUANTITY
TNPW2512133KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512133KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512133KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512133KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512133KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512133KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512133KBEEY
LIMIT SWITCH PLASTIC ROD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SFTY CONTACT ELEMENT PCB W/LT datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf