Vishay/Dale TNPW2512147KBEEG
TNPW2512147KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512147KBEEG
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512147KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512147KBEEG
QUANTITY
TNPW2512147KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512147KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512147KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512147KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512147KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512147KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512147KBEEG
RESISTOR 1.0K OHM 1/4W .1% WW datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 620MA 102 MOHM datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LED AMBER 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH SAFETY datasheet.pdf
RESET TIMR-230VAC-60HZ 12M PANE datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 50 V datasheet.pdf