Vishay/Dale TNPW2512169KBEEY
TNPW2512169KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512169KBEEY
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512169KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512169KBEEY
QUANTITY
TNPW2512169KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512169KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512169KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512169KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512169KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512169KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512169KBEEY
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER EH SIDE 6POS 2.5MM datasheet.pdf
FITTING RA FOR RACEWAY3 WHITE datasheet.pdf
THERMISTOR PTC1KOHM 70 DEG 0805 datasheet.pdf
BAG 4150 METAL IN 3MIL 8X10 datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 12" datasheet.pdf
EMI FILTER 1.2UF LB TYPE datasheet.pdf