Vishay/Dale TNPW251217K8BETG
TNPW251217K8BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251217K8BETG
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251217K8BETG.pdf
Availability of TNPW251217K8BETG
QUANTITY
TNPW251217K8BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251217K8BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251217K8BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251217K8BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW251217K8BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251217K8BETG Details Description
Related parts for TNPW251217K8BETG
RES SMD 430K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 2500V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf