Vishay/Dale TNPW2512180KBEEY
TNPW2512180KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512180KBEEY
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512180KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512180KBEEY
QUANTITY
TNPW2512180KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512180KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512180KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512180KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512180KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512180KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512180KBEEY
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 230V 150A MS-013 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 8POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf