Vishay/Dale TNPW25121K10BEEY
TNPW25121K10BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25121K10BEEY
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25121K10BEEY.pdf
Availability of TNPW25121K10BEEY
QUANTITY
TNPW25121K10BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25121K10BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW25121K10BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25121K10BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW25121K10BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25121K10BEEY Details Description
Related parts for TNPW25121K10BEEY
CONN HEADER 16POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
BAG EMI/RFI MVB 6MIL 5X8 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SW RTRY DP 1/4A .5-.75" PCB 28V datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 5/8" 1.57" datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 47UH SMD datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf