Vishay/Dale TNPW25121K21BETG
TNPW25121K21BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25121K21BETG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25121K21BETG.pdf
Availability of TNPW25121K21BETG
QUANTITY
TNPW25121K21BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25121K21BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW25121K21BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25121K21BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW25121K21BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25121K21BETG Details Description
Related parts for TNPW25121K21BETG
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIN RAIL 105.41X17.78MM SLOTTED datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
FILTER LC ARRAY SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf