Vishay/Dale TNPW25121K30BETG
TNPW25121K30BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25121K30BETG
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25121K30BETG.pdf
Availability of TNPW25121K30BETG
QUANTITY
TNPW25121K30BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25121K30BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW25121K30BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25121K30BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW25121K30BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25121K30BETG Details Description
Related parts for TNPW25121K30BETG
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf