Vishay/Dale TNPW2512220KBEEG
TNPW2512220KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512220KBEEG
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512220KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512220KBEEG
QUANTITY
TNPW2512220KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512220KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512220KBEEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512220KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512220KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512220KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512220KBEEG
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf