Vishay/Dale TNPW251222K6BETG
TNPW251222K6BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251222K6BETG
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251222K6BETG.pdf
Availability of TNPW251222K6BETG
QUANTITY
TNPW251222K6BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251222K6BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251222K6BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251222K6BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW251222K6BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251222K6BETG Details Description
Related parts for TNPW251222K6BETG
FAN AXIAL 40X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
PTQB425080P2AD datasheet.pdf
OSC XO 162.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 16 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RJI CORD 4XAWG22/7ETHERRAIL 1XIP datasheet.pdf
OB BTS ET 14 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf