Vishay/Dale TNPW251223K7BEEG
TNPW251223K7BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251223K7BEEG
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251223K7BEEG.pdf
Availability of TNPW251223K7BEEG
QUANTITY
TNPW251223K7BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251223K7BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251223K7BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251223K7BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251223K7BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251223K7BEEG Details Description
Related parts for TNPW251223K7BEEG
IC VREF SHUNT 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 88MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 141MA 20 OHM TH datasheet.pdf