Vishay/Dale TNPW251223K7BEEY
TNPW251223K7BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251223K7BEEY
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251223K7BEEY.pdf
Availability of TNPW251223K7BEEY
QUANTITY
TNPW251223K7BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251223K7BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251223K7BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251223K7BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251223K7BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251223K7BEEY Details Description
Related parts for TNPW251223K7BEEY
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 10KV 1.7A datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD323 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
SEALED PUSH PLUNGER datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-160V 0-2.6A datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf