Vishay/Dale TNPW2512249KBEEY
TNPW2512249KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512249KBEEY
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512249KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512249KBEEY
QUANTITY
TNPW2512249KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512249KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512249KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512249KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512249KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512249KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512249KBEEY
RES ARRAY 13 RES 220 OHM 14SOIC datasheet.pdf
Crystal 28.5938MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 3W 3637 datasheet.pdf