Vishay/Dale TNPW251224K0BEEY
TNPW251224K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251224K0BEEY
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251224K0BEEY.pdf
Availability of TNPW251224K0BEEY
QUANTITY
TNPW251224K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251224K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251224K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251224K0BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251224K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251224K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW251224K0BEEY
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
CABLE SMB/SMB 24" RG-316 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
RING TONGUE datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 10MM datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL26POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT RA datasheet.pdf