Vishay/Dale TNPW2512270KBETG
TNPW2512270KBETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512270KBETG
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512270KBETG.pdf
Availability of TNPW2512270KBETG
QUANTITY
TNPW2512270KBETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512270KBETG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512270KBETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512270KBETG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512270KBETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512270KBETG Details Description
Related parts for TNPW2512270KBETG
IC TEMP SNSR/DC FAN CTRLR 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-18AWG #8 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 7.62MM PNL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 200PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf