Vishay/Dale TNPW2512294RBEEY
TNPW2512294RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512294RBEEY
Brief Description
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512294RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512294RBEEY
QUANTITY
TNPW2512294RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512294RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512294RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512294RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512294RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512294RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512294RBEEY
RES SMD 769K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 42V SOT23-5 datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.9W 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 395MA 500 MOHM datasheet.pdf
HOLDER LOWER TOOL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf