Vishay/Dale TNPW2512316KBEEY
TNPW2512316KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512316KBEEY
Brief Description
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512316KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512316KBEEY
QUANTITY
TNPW2512316KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512316KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512316KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512316KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512316KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512316KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512316KBEEY
IC Z8 16MHZ C21/C61/C63 40-DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2065Y/H2728TR 3" datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf