Vishay/Dale TNPW2512324RBEEG
TNPW2512324RBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512324RBEEG
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512324RBEEG.pdf
Availability of TNPW2512324RBEEG
QUANTITY
TNPW2512324RBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512324RBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512324RBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512324RBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512324RBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512324RBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512324RBEEG
CAP CER 680PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 220MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
IC POWER MANAGEMENT datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf