Vishay/Dale TNPW251234K0BEEG
TNPW251234K0BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251234K0BEEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251234K0BEEG.pdf
Availability of TNPW251234K0BEEG
QUANTITY
TNPW251234K0BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251234K0BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251234K0BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251234K0BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251234K0BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251234K0BEEG Details Description
Related parts for TNPW251234K0BEEG
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN SPRING 18POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.0V SNT-4A datasheet.pdf
HEADER 60POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
T2007 (FLAT ACTUATOR), 1N/C+1N/O datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W SMBG datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf