Vishay/Dale TNPW2512365RBEEG
TNPW2512365RBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512365RBEEG
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512365RBEEG.pdf
Availability of TNPW2512365RBEEG
QUANTITY
TNPW2512365RBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512365RBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512365RBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512365RBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512365RBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512365RBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512365RBEEG
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP BCD R/A PC datasheet.pdf
IC DAC LP +5V V-OUT 12BIT 24SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 5.59MM datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf