Vishay/Dale TNPW25123K30BEEG
TNPW25123K30BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25123K30BEEG
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25123K30BEEG.pdf
Availability of TNPW25123K30BEEG
QUANTITY
TNPW25123K30BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25123K30BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25123K30BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25123K30BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25123K30BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25123K30BEEG Details Description
Related parts for TNPW25123K30BEEG
CONN ADAPTER 4P-4P F-F PNL MNT datasheet.pdf
KIT APPLICATION DEV ADS I.MX27 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY .100 28POS R/A datasheet.pdf
RES 43.0 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
ANT YAGI 5ELEM 144-148MHZ GOLD datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
M4 PC MOUNT ASSEMBLED GREEN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf