Vishay/Dale TNPW25123K57BEEG
TNPW25123K57BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25123K57BEEG
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25123K57BEEG.pdf
Availability of TNPW25123K57BEEG
QUANTITY
TNPW25123K57BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25123K57BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25123K57BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25123K57BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25123K57BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25123K57BEEG Details Description
Related parts for TNPW25123K57BEEG
JUMPER-H2728TR/C2064A/X 6" datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL HS LP 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DISPLAY ALLNGAP SGL DIGIT SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 5.5V 3A datasheet.pdf