Vishay/Dale TNPW2512412KBEEY
TNPW2512412KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512412KBEEY
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512412KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512412KBEEY
QUANTITY
TNPW2512412KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512412KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512412KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512412KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512412KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512412KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512412KBEEY
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SCKT datasheet.pdf