Vishay/Dale TNPW2512412KBEEY
TNPW2512412KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512412KBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512412KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512412KBEEY
QUANTITY
TNPW2512412KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512412KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512412KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512412KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512412KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512412KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512412KBEEY
CONN HR10A PLUG 12POS MALE datasheet.pdf
THERMISTOR DISC 560 OHM 5% datasheet.pdf
IC VOLTAGE SUPERVISOR 2.63V SC70 datasheet.pdf
CONN CAGE XFP PRESS-FIT datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 20POS datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.58V SC70-3 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A MPG06 datasheet.pdf
MICRO 25 M 12" YEL JACKS LP datasheet.pdf