Vishay/Dale TNPW2512453RBEEG
TNPW2512453RBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512453RBEEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512453RBEEG.pdf
Availability of TNPW2512453RBEEG
QUANTITY
TNPW2512453RBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512453RBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512453RBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512453RBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512453RBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512453RBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512453RBEEG
TRANSF 130MH CTAP CRNT SENSE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 30A DOP3I datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 3POS PIN datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf