Vishay/Dale TNPW251247R0BEEG
TNPW251247R0BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251247R0BEEG
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251247R0BEEG.pdf
Availability of TNPW251247R0BEEG
QUANTITY
TNPW251247R0BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251247R0BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251247R0BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251247R0BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251247R0BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251247R0BEEG Details Description
Related parts for TNPW251247R0BEEG
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 26POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 0.12 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf