Vishay/Dale TNPW2512487RBETG
TNPW2512487RBETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512487RBETG
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512487RBETG.pdf
Availability of TNPW2512487RBETG
QUANTITY
TNPW2512487RBETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512487RBETG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512487RBETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512487RBETG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512487RBETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512487RBETG Details Description
Related parts for TNPW2512487RBETG
IC MUX/DEMUX 4X16 24SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 51.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 35V X7R 0402 datasheet.pdf