Vishay/Dale TNPW25124K22BEEY
TNPW25124K22BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25124K22BEEY
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25124K22BEEY.pdf
Availability of TNPW25124K22BEEY
QUANTITY
TNPW25124K22BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25124K22BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW25124K22BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25124K22BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW25124K22BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25124K22BEEY Details Description
Related parts for TNPW25124K22BEEY
FUSE GLASS 2.5A 350VAC 140VDC datasheet.pdf
CONN SPRING 21POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
TOOL INSERTION TIP FOR IT 53SER datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 3 datasheet.pdf
IC RCVR/EQUALZR TRPL DIFF 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf