Vishay/Dale TNPW25124K22BEEY
TNPW25124K22BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25124K22BEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25124K22BEEY.pdf
Availability of TNPW25124K22BEEY
QUANTITY
TNPW25124K22BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25124K22BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW25124K22BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25124K22BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW25124K22BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25124K22BEEY Details Description
Related parts for TNPW25124K22BEEY
IC VREF SHUNT 2.048V SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 600V 900A datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FT800 4.3 LCD BLK BZL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PNL MNT SKT datasheet.pdf