Vishay/Dale TNPW2512562KBEEG
TNPW2512562KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512562KBEEG
Brief Description
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512562KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512562KBEEG
QUANTITY
TNPW2512562KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512562KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512562KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512562KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512562KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512562KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512562KBEEG
SIDAC SYM 2CH 58/116V 400A TO220 datasheet.pdf
IC 192KHZ SAMPL RATE CONV 28SSOP datasheet.pdf
CABLE TIE 290X4.8MM TRANSPARENT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
TERMINAL TENSION CLMP ZAD 6/5 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf