Vishay/Dale TNPW251257K6BEEG
TNPW251257K6BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251257K6BEEG
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251257K6BEEG.pdf
Availability of TNPW251257K6BEEG
QUANTITY
TNPW251257K6BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251257K6BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251257K6BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251257K6BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251257K6BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251257K6BEEG Details Description
Related parts for TNPW251257K6BEEG
EMI FILTER 1000PF 50V SMD datasheet.pdf
IC Z8 1K OTP 12MHZ W/RC 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 14K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf