Vishay/Dale TNPW251257K6BEEG
TNPW251257K6BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251257K6BEEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251257K6BEEG.pdf
Availability of TNPW251257K6BEEG
QUANTITY
TNPW251257K6BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251257K6BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251257K6BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251257K6BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251257K6BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251257K6BEEG Details Description
Related parts for TNPW251257K6BEEG
RES SMD 47K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 2.5KOHM 25C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 5POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 98MM datasheet.pdf
CB BTS FT 8 ASY J datasheet.pdf
OSC MEMS 59.78MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 1% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf