Vishay/Dale TNPW251257R6FEEY
TNPW251257R6FEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251257R6FEEY
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251257R6FEEY.pdf
Availability of TNPW251257R6FEEY
QUANTITY
TNPW251257R6FEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251257R6FEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251257R6FEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251257R6FEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251257R6FEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251257R6FEEY Details Description
Related parts for TNPW251257R6FEEY
RES SMD 14K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD 15 1/2" BLACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN FML 120POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 32TQFN datasheet.pdf
SV 7.62HP/03/270SF3.5SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf