Vishay/Dale TNPW251259K0BEEY
TNPW251259K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251259K0BEEY
Brief Description
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251259K0BEEY.pdf
Availability of TNPW251259K0BEEY
QUANTITY
TNPW251259K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251259K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251259K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251259K0BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251259K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251259K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW251259K0BEEY
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 105VWM 187VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RDL datasheet.pdf