Vishay/Dale TNPW2512619RBEEY
TNPW2512619RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512619RBEEY
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512619RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512619RBEEY
QUANTITY
TNPW2512619RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512619RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512619RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512619RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512619RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512619RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512619RBEEY
FIXED IND 3.3MH 40MA 53 OHM TH datasheet.pdf
CABLE SMA/BNC 60" RG-58 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CA,62.5,24F,OFNP,MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 150MW 0503 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE, RA 2M datasheet.pdf
TERMI FOIL HANDZNG datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf