Vishay/Dale TNPW251261R9BHEG
TNPW251261R9BHEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251261R9BHEG
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251261R9BHEG.pdf
Availability of TNPW251261R9BHEG
QUANTITY
TNPW251261R9BHEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251261R9BHEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251261R9BHEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251261R9BHEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251261R9BHEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251261R9BHEG Details Description
Related parts for TNPW251261R9BHEG
RES SMD 28K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - MCG16K/MC16G/MCG16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 14SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf