Vishay/Dale TNPW251263K4BEEY
TNPW251263K4BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251263K4BEEY
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251263K4BEEY.pdf
Availability of TNPW251263K4BEEY
QUANTITY
TNPW251263K4BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251263K4BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251263K4BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251263K4BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251263K4BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251263K4BEEY Details Description
Related parts for TNPW251263K4BEEY
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
AMP MCP 2.8 SOCKET HSG.,21POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 18-75VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
712 COMBUSTION ANALYZER datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD SOT23-6 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 2100LM datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 9.69" datasheet.pdf
DIE 2925 datasheet.pdf
FLAPPER DOOR SWIFTMARK 2.0" datasheet.pdf