Vishay/Dale TNPW251266R5BEEY
TNPW251266R5BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251266R5BEEY
Brief Description
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251266R5BEEY.pdf
Availability of TNPW251266R5BEEY
QUANTITY
TNPW251266R5BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251266R5BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251266R5BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251266R5BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251266R5BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251266R5BEEY Details Description
Related parts for TNPW251266R5BEEY
IC SER CNFIG PROM 128K 3.3V 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 260MHZ 8SOIC datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 1000UH PC MT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 274 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO213AB datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (BB-337-08) SPM datasheet.pdf
RES 988 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT PCB 30AU datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS datasheet.pdf