Vishay/Dale TNPW2512681KBEEG
TNPW2512681KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512681KBEEG
Brief Description
RES SMD 681K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512681KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512681KBEEG
QUANTITY
TNPW2512681KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512681KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512681KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512681KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512681KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512681KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512681KBEEG
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC RELAY & LAMP DRIVER 14-SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 60TFBGA datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3+3 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf